Slab začetek, dober konec in obvezne tri točke v lasti risov

RTV Slovenija 30.04.2024  |  To. G.

Obratna zgodba slovenske hokejske reprezentance kot ob presenetljivem nedeljskem porazu z Južno Korejo. Romunija je povedla v 4. minuti, a na koncu je Slovenija s 6:1 (streli 47:10) slavila na drugi tekmi svetovnega prvenstva Divizije I, skupine A.

Obvezna domača naloga risov opravljena, četudi so Romuni vodili 12 minut in se je prva tretjina končala z 1:1. Podobno je bilo že pred dvema letoma na SP-ju v Ljubljani, ko pa so nato Slovenci slavili z 9:1. Tokrat v Bolzanu je bilo na koncu 6:1, potem ko se je razigrala udarna naveza Robert Sabolič – Rok Tičar in so trije 20-letni novinci na svetovnih prvenstvih prispevali štiri gole. Najboljši mladi igralec Lige Icehl Marcel Mahkovec je kot Tičar zadel dvakrat,