Slovenci v nehvaležnem položaju: v Winterthurju šteje le zmaga

RTV Slovenija pred 10 dnevi  |  T. O.

Slovenska rokometna reprezentanca je na prvi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo izgubila proti Švici s 26:27 in jo v nedeljo na povratni tekmi čaka težko delo. Pri gostih sta blestela Manuel Zehnder (8 golov) in vratar Jannis Scheidiger (12 obramb).

Slovenija, ki bo letos igrala na olimpijskem turnirju, je šla v tekmo v koprski dvorani Bonifika kljub številnim poškodbam v vlogi favorita, kar je v prvem polčasu tudi dokazala. Organizator igre Tilen Strmljan je v svojem šele tretjem reprezentančnem nastopu poživil slovensko igro, z njim na igrišču je prišlo najvišje vodstvo 15:11, za katero je s svojim četrtim golom na začetku 30. minute poskrbel Domen Novak. Švica povedla za tri gole Ob odmoru je bilo 15:12. V