Komaj 16-letni Žiga Lin Hočevar v Tacnu za las ob kolajno na evropskem prvenstvu

Dnevnik 18.05.2024  |  STA STA

Slovenski kajakaš Žiga Lin Hočevar, 16-letni velik up slovenskega slaloma na divjih vodah, je na evropskem prvenstvu za las ostal brez kolajne.

V težkih razmerah se je na Savi hrabro spustil v boj z izkušenejšimi tekmeci, a na koncu zasedel četrto mesto, brez dotika vratc je za bronom zaostal 35 stotink sekunde. Njegov precej starejši kolega Peter Kauzer je zasedel deseto mesto, pokopala ga je velika napaka in 50 kazenskih sekund, Eva Terčelj je bila v ženski konkurenci osma. Lan Tominc je bil 20., Ajda Novak 18., Eva Alina Hočevar pa 24. Pri moških je zlato kolajno osvojil Italijan Giovanni de Gennaro,