Hiter španski trojček za hrvaško nočno moro na uvodu EP-ja

RTV Slovenija pred 2 dnevoma  |  R. K.

S tremi goli v drugi polovici prvega polčasa so nogometaši Španije premagali Hrvaško (3:0) in osvojili izjemno pomembne tri točke v skupni B, v kateri sta še Italija in Albanija.

Srečanje je bilo praktično odločeno v manj kot treh minutah med 29. in 32. minuto. Najprej je hrvaško mrežo zatresel Alvaro Morata, ki je zadel na tretjem zaporednem evropskem prvenstvu in s sedmimi goli zaostaja le še za Cristianom Ronaldom in Michelom Platinijem. Vodstvo je z natančnim strelom ob zmedeni hrvaški obrambi hitro povišal podajalec pri prvem golu Ruiz Fabian. Klofuto pred odhodom na odmor je Hrvatom v sodnikovem podaljšku prisolil še Dani Carvajal, ki