Točka, velika kot Triglav!

RTV Slovenija pred 26 dnevi  |  R. K.

Z golom Erika Janže v 77. minuti je Slovenija na uvodni tekmi evropskega prvenstva v Nemčiji iztržila remi (1:1) proti Danski, ki je imela do takrat vse niti v svojih nogah. A v zaključku so za točko celo bolj trepetali Danci.

Dansko je v vodstvo v 17. minuti z lepim golom po predhodni podaji s peto popeljal igralec tekme Christian Eriksen, ki je pred tremi leti prav na EP-ju doživel srčni zastoj. V prvem in na začetku drugega polčasu bleda Slovenija se je prebudila v zadnjih 20 minutah. Najprej je vratnico stresel Šeško, nekaj trenutkov pozneje pa je diagonalni strel z leve strani sprožil Erik Janža. Žoga se je na poti proti golu odbila od zadnjice Mortena Hjulmanda in na veselje več