Necenzurirano pred 11 dnevi

Slovenska nogometna reprezentanca je v 2. krogu skupinskega dela evropskega prvenstva v Nemčiji v Münchnu s Srbijo igrala 1:1 (0:0). Izbranci Matjaža Keka bodo zadnjo tekmo v skupini C igrali 25. junija v Kölnu proti Angliji. Za Slovenijo je danes zadel Žan Karničnik v 69. minuti, izenačil pa je Luka Jović v peti minuti sodniškega dodatka.

Selektor Kek je večkrat, prvič že ob žrebu skupin, poudarjal, da niso favoriti v skupini, da pa se jih bo vseeno moralo kaj vprašati. Proti Danski se je to pokazalo prvič, danes se je proti Srbiji še drugič. A s kar precej grenkega okusa. Slovenci so bili predvsem v prvem polčasu boljši tekmec, vodili pa vse do 95. minute, ko jim je tri točke in s tem skoraj gotovo osmino finala odvzel Luka Jović. Proti Srbiji, ki tako kot Slovenci na EP nastopa prvič po letu 2000,