Odločilni gol za čustveno zmago Ukrajine mojstrsko dosegel Jaremčuk

RTV Slovenija pred 6 dnevi  |  T. O.

Nogometaši Ukrajine so se na evropskem prvenstvu pravočasno prebudili in po zaostanku v Düsseldorfu premagali Slovaško z 2:1. Preobrat je začel Mikola Šaparenko, dokončal pa Roman Jaremčuk.

Jaremčuk je v 80. minuti prejel globinsko žogo, jo mojstrsko ukrotil in poslal v slovaška vrata. Slovaški branilec Milan Škriniar je bil na golovi črti prekratek. Ukrajinci so si zmago zaslužili, po zaostanku so neutrudno napadali, v 74. minuti je zvezdnik Chelseaja Mihajlo Mudrik stresel tudi vratnico. Izenačujoči zadetek v 54. minuti je bil delo naveze Zinčenko/Šaparenko. Zinčenko je podal z leve strani, Mikola Šaparenko je natančno meril z levico. Slovaki so po