Evenepoel pred Pogačarjem in Rogličem, Vingegaard četrti; Pogi še naprej v rumenem

RTV Slovenija pred 3 dnevi  |  M. L., M. R.

Na prvem kronometru na letošnji Dirki po Franciji je zmagal svetovni prvak Remco Evenepoel. Tadej Pogačar je v sedmi etapi zaostal 12 sekund in zadržal rumeno majico, Primož Roglič na tretjem mestu pa 34 sekund. Jonas Vingegaard je bil četrti (+0:37).

V skupnem seštevku dirke ima zdaj Pogačar (UAE Emirates) 33 sekund prednosti pred Evenepoelom (Soudal Quick Step), tretji je lanski zmagovalec Vingegaard (+1:15), četrti Roglič je pridobil eno mesto (+1:36). Vrstni red med 25,3 km dolgo vožnjo na čas s slabimi 300 višinskimi metri je bil skoraj vseskozi enak, spremenil se je le čisto na koncu, ko je Roglič (Red Bull Bora Hansgrohe) prehitel Vingegaarda (Visma Lease a Bike). Dancu se pozna, da po hudem padcu in