Poplatnik v 115. minuti z glavo zagotovil zgodovinsko zmago Bravu

RTV Slovenija 18.07.2024  |  T. J.

Nogometaši Brava so se v svoji krstni evropski sezoni prebili v 2. krog kvalifikacij Konferenčne lige, kjer se bodo merili z Zrinjskim. Na povratni tekmi 1. kroga so Ljubljančani v Walesu po podaljšku premagali ekipo Connah's Quay Nomads z 2:0.

Bravo v svoji prvi evropski sezoni v uvodu ni unovčil prednosti domačega terena. V enakovrednem obračunu v Ljubljani so Šiškarji prejeli zadetek v 83. minuti. Nomadsi sicer domujejo v Flintu, na severovzhodu Walesa, a se zaradi umetne trave tekma na njihovem igrišču ne more igrati, zato je bilo srečanje v Bangorju. Poplatnik stresel prečko V prve četrt ure večjih priložnosti ni bilo. V 17. minuti bi morali Šiškarji dobiti enajstmetrovko po prekršku nad Markom