Savšek brez presežka v polfinale, čez prvo oviro uspešno tudi Eva Terčelj

RTV Slovenija 27.07.2024  |  T. O., M. L., S. J.

Slovenska judoistka Maruša Štangar je že po prvem dvoboju končala olimpijske nastope. V kvalifikacijah je uspešno nastopil branilec naslova kanuist Benjamin Savšek in se s 14. časom uvrstil v ponedeljkov polfinale. Zanesljiva je bila tudi Eva Terčelj.

Slovenski zastavonoša na petkovem odprtju, kanuist Benjamin Savšek, je uspešno nastopil v kvalifikacijah kanuja, kjer je nastopilo 20 tekmovalcev, v polfinale pa se jih je uvrstilo 16. V prvi vožnji je z enim dotikom (sedmih) vratc zasedel 12. mesto, za najhitrejšim Nicolasom Gestinom iz Francije je zaostal 7,14 sekunde. Ko se je drugič podal na progo, je bilo že jasno, da je uvrščen v polfinale, tako je vozil bolj sproščeno in spustil dvoje vrat. Tako je dosegel