Andreja Leški osvojila prvo zlato medaljo za Slovenijo v Parizu

Gorenjski utrip 30.07.2024

Slovenska judoistka Andreja Leški je v kategoriji do 63 kilogramov osvojila zlato olimpijsko medaljo na letošnjih igrah v Parizu, s čimer je Sloveniji prinesla prvo medaljo na teh igrah. 27-letna športnica je v finalu premagala mehiško tekmovalko Prisca Awiti Alcaraz z impresivnim iponom.

Po zmagi je Leškijeva izjavila, da je to nov zgodovinski dan za slovenski judo. Slovenska judoistka Andreja Leški je v kategoriji do 63 kilogramov osvojila zlato olimpijsko medaljo na letošnjih igrah v Parizu, s čimer je Sloveniji prinesla prvo medaljo na teh igrah. 27-letna športnica je v finalu premagala mehiško tekmovalko Prisca Awiti Alcaraz z impresivnim iponom. Po zmagi je Leškijeva izjavila, da je to nov zgodovinski dan za slovenski judo. V napetem