Hitropotezno in bleščeče v četrtfinale: Srbi padli s 3:0

RTV Slovenija 30.07.2024  |  T. O.

Odbojkarji Slovenije so se z vrhunsko predstavo in zmago 3:0 nad Srbi v velikem slogu prebili v četrtfinale olimpijskega turnirja. S 25 točkami je blestel Tonček Štern, v 2. nizu je s serijo kar desetih zaporednih servisov veliko delo opravil Alen Pajenk.

Deset točk Tončka Šterna v prvem nizu Prvi niz je Slovenija dobila s 25:21, deset točk je dosegel Tonček Štern, ki je blestel kljub nedeljski poškodbi prsta. Večji del niza je bilo izenačeno. Po "pipu" Tineta Urnauta (žoga je letela s hitrostjo kar 110 km/h) je Slovenija povedla z 11:9. Srbija (presenetljivo je bil v prvi postavi sprejemalec Miran Kojundžić) je z delnim izidom 4:1 izenačila na 16, sledile pa so spet slovenske minute, pri čemer je odločilno vlogo