Pravi polom slovenskim rokometašicam priprl vrata do četrtfinala

RTV Slovenija 30.07.2024  |  Mitja Lisjak

Slovenske rokometašice so v 3. krogu olimpijskega turnirja doživele pravcato katastrofo. V Parizu so s 41:22 klonile pred izbrano vrsto Nemčije, ob tem pa kar 25-krat izgubile žogo!

Slovenke so dobro odprle srečanje, po lepi rešitvi Tjaše Stanko, ki je na krilu povsem samo našla Aljo Varagić, so dosegle prvi zadetek na tekmi. Tudi v naslednjih minutah so bile enakovredne nasprotnice Nemkam, ki so naletele na razpoloženo vratarko Majo Vojnović. Ko je Barbara Lazović zadela za 6:7, se je zdelo, da bo Slovenkam uspelo kmalu izid izenačiti, saj tudi Nemke v napadu niso pretirano blestele ... a zgodil se je strelski mrk. V naslednjih minutah so