Slovenski rokometaši premagli Japonce in se prebili v četrtfinale

Necenzurirano 02.08.2024

Slovenski rokometaši so se v Parizu pomerili z Japonsko. Z zmago so si zagotovili prehod v četrtfinale. V slovenski reprezentanci je na današnji tekmi blestel Aleks Vlah s 14 goli, drugi najbolj učinkovit slovenski rokometaš pa je bil Dean Bombač s štirimi zadetki.

Slovenski rokometaši so se po medlem uvodu in zaostanku 2:5 le nekako privadili na nekoliko neobičajen rokometni slog Japoncev. V 11. minuti so jim zadihali za ovratnik (5:6), pet minut kasneje pa po nasprotnem napadu in golu Jureta Dolenca izenačili na 9:9. Po obdobju enakovredne igre so v 25. minuti po zadetku krožnega napadalca Mateja Gabra prvič na dvoboju povedli s 13:12, na veliki odmor pa so se tekmeci odpravili z neodločenim izidom (15:15). Slovenci, ki so