Američan Hocker presenetil na 1500 metrov, Ingebrigtsen brez medalje

RTV Slovenija 06.08.2024  |  T. O.

V finalu teka na 1500 metrov je zlato medaljo presenetljivo osvojil Američan Cole Hocker. Z izjemnim finišem je z olimpijskim rekordom 3:27,65 ugnal svetovnega prvaka Josha Kerra. Branilec naslova Jakob Ingebrigtsen je končal na četrtem mestu.

23-letni Norvežan je na Stade de Franceu vodil od starta do ciljne ravnine, a mu ni uspelo streti tekmecev z ostrim ritmom. V zadnjih 100 metrih je popolnoma pogorel in doživel drugo zaporedno veliko razočaranje na velikih tekmovanjih. Že lani na svetovnem prvenstvu ga je premagal Kerr. Ker atleta tudi zunaj atletskih stez nista ravno prijatelja in si pogosto namenjata neprijazne opazke, je njuno rivalstvo še posebej pod drobnogledom svetovnega avditorija. Tokrat