Olimpija z Reke z lepo popotnico

RTV Slovenija pred 21 dnevi  |  D. S. M.

Olimpija edina od slovenskih treh ekip, ki se bojujejo za nastop v skupinskem delu Konferenčne lige, ni izgubila na prvi tekmi. Na Rujevici je remizirala z Rijeko (1:1). Povratna tekma bo 29. avgusta v Stožicah.

Olimpija tudi po težkem gostovanju na Reki ostaja neporažena. V novi sezoni pod vodstvom Victorja Sancheza poraza ne pozna deset tekem. Neodločen izid na Rujevici, ki so ga Ljubljančani izvlekli po zaostanku, pa je še toliko pomembnejši, saj ta pomeni dobro izhodišče pred obračunom v Stožicah. V 5. minuti je Rijeka prvič zapretila, Marco Pašalić je podal Franju Ivanoviću, branil je Matevž Vidovšek. Šest minut pozneje je Pašalič poskusil s strelom od daleč, vratar