Leverkusen začel novo sezono v slogu lanske - Wirtz odločil v 101. minuti

RTV Slovenija pred 21 dnevi  |  A. G.

Uvodno tekmo 62. sezone Bundeslige je Borussia iz Mönchengladbacha izgubila proti Bayerju iz Leverkusna z 2:3. Odločilni zadetek za aktualne prvake je dosegel Florian Wirtz v 101. minuti.

V šampionski sezoni so izbranci Xabija Alonsa ostali neporaženi, 28 zmag in šest remijev je bilanca, ki je jemala sapo. Zadnji poraz v prvenstvu so doživeli 27. maja 2023 v Bochumu (0:3). Tokrat je vse kazalo, da bodo že uvodni večer na razprodanem stadionu Borussia Park oddali dve točki, a znova so se rešili v zadnjih sekundah. To je bil njihov zaščitni znak že v pretekli sezoni. Velika premoč prvakov v prvem polčasu Farmacevti so v Mönchengladbachu temelje zmage