Rezervist Kučys Celje popeljal iz krize v evropsko jesen!

RTV Slovenija pred 19 dnevi  |  R. K., To. G.

Celje je poskrbelo za zgodovinski uspeh kluba in slovenskega nogometa. Prvaki Slovenije bodo kot Olimpija igrali v letošnji Konferenčni ligi! Celjani so zaostanek z 0:1 doma izničili z visoko zmago nad Pjunikom s 4:1, za kar je poskrbel Armandas Kučys.

Visokorasli Litovec je vstopil v igro v 71. minuti, ko je Pjunik po izenačenju skupnega izida na 2:2 začel ogrožati celjska vrata. Sveži napadalec Celja je z mojstrsko samostojno akcijo ob izteku 73. minute prišel do strela z 20 metrov za 3:1. Vse dvome o preboju prvakov Slovenije v ligaško tekmovanje Konferenčne lige je Armandas Kučys razblinil v 85. minuti, ko je sijajno globinsko podajo Luke Bobičanca spremenil v končnih 4:1 na povratni tekmi in skupnih 4:2.