Mura Nona uspešno začela kvalifikacije na Cipru

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  A. G.

Nogometašice Mure None so uspešno začele turnir 1. kroga kvalifikacij Lige prvakinj. Na turnirju skupine G v Paphosu na Cipru so s 3:2 (2:0) premagale Glentoran iz Severne Irske. V finalu turnirja si bodo napredovanje poskušale zagotoviti v soboto.

Slovenske prvakinje v soboto čaka obračun proti zmagovalcu dvoboja med domačim Apollonom in armenskim Pjunikom. Slovenke so bile predvsem v prvem polčasu, ki so ga dobile z 2:0, boljše tekmice in bi si lahko glede na priigrane priložnosti zagotovile še višje vodstvo. V prvem delu sta gola za varovanke Vladimirja Kokola dosegli v 15. minuti Sara Makovec, ki se je letos v Muro vrnila iz Olimpije, ter Ukrajinka Jana Malahova v 29. minuti. Na 3:0 je v 56. minuti