Uvod, ki obeta: skoraj poln Tivoli in zmaga prenovljene Olimpije

RTV Slovenija pred 5 minutami  |  T. O.

Hokejisti Olimpije so novo sezono Lige IceHL, v katero vstopajo s kanadskim vlagateljem in z veliko optimizma, odprli z zmago nad Beljakom s 3:2. V skoraj polni Hali Tivoli je bil junak večer Nik Simšič z dvema zadetkoma. Razmerje v strelih je bilo 32:28.

Hokej se je velikopotezno vrnil v Tivoli, pred tekmo sta občinstvo ogrevala Pero Lovšin in Grega Skočir, gledalci, zbralo se jih je 3732, pa so dobro zapolnili tribune in glasno zapeli Na vrhu nebotičnika. Uvodni pritisk Beljaka Olimpije ni prestrašil, ob izteku pete minute je izpeljala protinapad, Nik Simšič je bil po podaji Kalea Kerbashiana prvi strelec ne le tekme v Tivoliju, ampak tudi v celotnem 1. krogu prvenstva IceHL. Gostje so v 14. minuti unovčili edino