Celjani proti prvakom skoraj zapravili visoko prednost

RTV Slovenija pred tremi urami  |  S. J.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v derbiju 5. kroga državnega prvenstva proti Gorenju iz Velenja že vodili s sedmimi goli razlike, na koncu pa v tesni končnici slavili z 29:27. Luka Perić je za zmagovalce dosegel šest zadetkov.

Začetek je bil izenačen, v 10. minuti je bilo tako še 3:3. Gostitelji so nato v vsega treh minutah naredili serijo 4:0 (dva gola je prispeval Luka Perić) in povedli s 7:3. Prednost se je ves čas večala in že znašala za sedem golov, ob odhodu v slačilnico je bil izid 18:12. Za serijske prvake so po štiri gole dosegli Perić, Tadej Mazej in Uroš Milićević. Gorenje v zadnji minuti znižalo na 28:27 V drugem polčasu so Velenjčani začeli hitro topiti zaostanek, Tilen