Slovan zaostanek treh golov hitro spremenil v udobno prednost

RTV Slovenija pred dvema urama  |  T. O.

Rokometaši Slovana so v 6. krogu Lige NLB v gosteh premagali Riko Ribnico z 32:28. Izbranci Boruta Mačka so v 12. minuti povedli s 7:4, a so Ljubljančani izenačili na 10:10, ob polčasu pa že vodili za tri gole. V nadaljevanju so mirno zadržali prednost.

Pri Slovanu sta bila najučinkovitejša Tarik Mlivić z devetimi in Bruno Vili Zobec z osmimi goli, vratar Nebojša Bojić je zbral 13 obramb. Uroš Knavs je za Ribničane dosegel deset, Nejc Planinšek pa šest zadetkov. Na videz je bilo bolj napeto v Ormožu, kjer je Trimo Trebnje s 26:25 ugnal Jeruzalem. Pred več kot 600 gledalci so Trebanjci po golu najboljšega strelca Jana Jurečiča (dosegel je 7 golov) v 47. minuti ušli na pet (22:17) in imeli v 59. minuti zmago že