Hribar in Kožul le še eno zmago oddaljena od medalje evropskega prvenstva

RTV Slovenija pred eno uro  |  R. K.

Peter Hribar in Deni Kožul sta v osmini finala moških dvojic na evropskem prvenstvu v namiznem tenisu v Linzu s 3:2 premagala Francoza Floriana Bourrassauda in Estebana Dorra.

Njuna tekmeca v boju za kolajne bosta v soboto Avstrijec Maciej Kolodziejczyk in Moldavec Vladislav Ursu, ki sta s 3:2 izločila Darka Jorgića in Hrvata Tomislava Pucarja. Zmagovalec četrtfinala bo že osvojil najmanj bronasto kolajno. Hribar in Kožul sta premagala visoko oviro. Bourrassaud in Dorr sta na svetovni lestvici na 12. mestu med dvojicami, od evropskih parov sta pred njima le njuna rojaka, brata Alex in Felix Lebrun ter Šveda Kristian Karlsson in Anton