Krka v zadnji četrtini le zlomila odpor Ilirije

RTV Slovenija pred 6 urami  |  R. K.

Košarkarji Ilirije so se v petem krogu državnega prvenstva dobro upirali Krki, a so morali na koncu priznati premoč favoriziranemu tekmecu. Novomeščani so v Tivoliju slavili z 81:75.

Prvi polčas je pripadel gostiteljem, ki so imeli v drugi četrtini že deset točk naskoka, v nadaljevanju pa so prevladovali gostje. Ti so prvič na tekmi povedli v 25. minuti po delnem izidu 12:0. Zmago so si zagotovili na začetku zadnjega dela, ko so s 14:2 prišli do prednosti 69:58. Pri Krki je z 20 točkami izstopal Tayler Anthony Persons (met 9:17, 7 podaj, 4 skoki), 16 točk je dodal Marc Garcia Antonell. V vrstah Ilirije sta bila najučinkovitejša Luka Kureš z 22