Na češki javni radioteleviziji zaradi vladnih načrtov poteka 24-urna opozorilna stavka

RTV Slovenija pred dvema urama  |  A. P. J.

Zaposleni na čeških javnih televiziji in radiu so se odločili za 24-urno opozorilno stavko, saj je vlada predlagala zakon, po katerem bi ukinili plačevanje prispevka za javne medije in ga nadomestili s proračunskimi sredstvi.

Češki premier Andrej Babiš trdi, da želi vlada s spremenjenim in zmanjšanim financiranjem doseči le, da radio in televizija začneta shajati z manj sredstvi. Poleg tega vlada neutemeljeno trdi, da večina ljudi noče plačevati RTV-prispevka, ta znaša okrog 8,4 evra na mesec, je poročala dopisnica RTV Slovenija Maja Derčar. Če bodo vladni načrti potrjeni, bi se obseg financiranja zmanjšal za 15 odstotkov, zato bi neizogibno sledila odpuščanja. Danes bosta radio in

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem