VLADA PONOVNO USTANOVILA MUZEJ OSAMOSVOJITVE: Fridl Jarc pričakuje, da bo čim prej zaživel (VIDEO)
Regional pred eno uro

Ministrica za kulturo Ignacija Fridl Jarc je v izjavi za medije po današnji ponovni ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve izrazila pričakovanje, da bo muzej čim prej zaživel, samih podrobnostih časovnice pa zaenkrat ni želela razkriti.
Je pa napovedala čimprejšnji razpis za direktorja ali direktorico muzeja. "Muzej slovenske osamosvojitve je ustanovljen, potrdila ga je vlada na današnji seji (...), snovati ga bomo začeli nemudoma," tako na vsebinski ravni kot tudi glede zagotovitve ustrezne infrastrukture, je še povedla ministrica in dodala, da je sedež muzeja na Metelkovi 6, v stavbi, ki je last ministrstva za kulturo. Tam so predvidene tri pisarne in kjer se bodo po besedah ministrice za





