Vlada ponovno ustanovila samostojni Muzej slovenske osamosvojitve. Fridl Jarc: Zaživel bo čim prej.

RTV Slovenija pred eno uro  |  A. K. K., M. Z., T. L. Š.

Vlada je na redni seji sprejela sklep o ustanovitvi dveh javnih zavodov, Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Slednjemu je prejšnja vlada pred tremi leti pripojila zdaj ponovno ustanovljeni samostojen muzej.

Javni zavod Muzej slovenske osamosvojitve je že bil ustanovljen leta 2021, a se je prejšnja vlada leta 2023 odločila, da ne bo več samostojna institucija, temveč združen z Muzejem novejše zgodovine v novem javnem zavodu – Muzeju novejše in sodobne zgodovine Slovenije, v katerem so nato del namenili prav obdobju slovenske osamosvojitve. Aktualna vlada je na seji muzeja spet razdružila v dva ločena javna zavoda. Kot je vlada zapisala v sporočilu za javnost po seji,

Povezane novice »

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem