V prihodnjih dneh še bolj vroče, olajšanje je pričakovati šele v sredo
RTV Slovenija pred eno uro | A. P. J., B. R.

Za jugozahodni del države je agencija za okolje izdala tudi rdeče opozorilo. V prihodnjih dneh bo še bolj vroče, temperatura lahko naraste do 40 stopinj, olajšanje je pričakovati šele v sredo.
Začenja se vrhunec letošnjega prvega vročinskega vala, ki traja že teden dni. Za danes je Agencija RS za okolje (Arso) zaradi stopnjevanja toplotne obremenitve izdala rdeče opozorilo za jugozahodni del Slovenije, za nedeljo in ponedeljek pa so rdeče opozorilo izdali tudi za osrednji in jugovzhodni del države. Za preostali del države velja oranžno opozorilo. Temperature se bodo povzpele tudi do 39 stopinj Celzija, so opozorili. Noč je bila sicer jasna, temperatura






