Prva japonska zmaga v elitnem razredu po 22 letih; padec Bezzecchija

RTV Slovenija pred 46 minutami  |  R. K.

Ai Ogura je zmagovalec motociklistične Velike nagrade Nizozemske v razredu motoGP v Assnu, s čimer je Japonski zagotovil prvo zmago v kraljevem razredu po 22 letih.

Voznik Aprilie je dirko končal pred dvema Špancema, moštvenima kolegoma Raulom Fernandezom in Jorgejem Martinom, ki je prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Do zdaj vodilni Italijan Marrco Bezzecchi je v tretjem krogu pri hitrosti 200 km/h hudo padel. Po padcu je bil pri zavesti, odpeljali pa so ga v bolnišnico v Gröningenu na nadaljnje preiskave. Martin ima zdaj v prvenstvu 193, Bezzecchi pa 186 točk. Fernandez, zmagovalec sobotnega sprinta, je dve tretjini dirke

Povezane novice »

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem