#video Zgodovinsko: Luka Dončić z Dallas Mavericks v finalu lige NBA

Dnevnik pred 31 dnevi  |  Roman Repnik Roman Repnik

Dallas Mavericks je na peti tekmi konferenčnega finala na zahodu s 124:103 premagal Minnesoto Timberwolves in si s 4:1 v zmagah zagotovil finalni nastop v ligi NBA proti Boston Celtics.

Dončić je v v malo več kot 36 minutah na parketu dosegel 36 točk in ob tem dodal še deset skokov, pet podaj in dve ukradeni žogi. Iz igre je zadel 14 od 22 metov, od tega šest od desetih za tri točke. Že v prvi četrtini je dosegel 20 točk, kasneje se je razigral še Kyrie Irving, tako da je ekipa Dallasa ob polčasu vodili že za kar 29 točk. V drugem polčasu je Dallas nadzoroval potek dvoboja in po zaslugi razpoloženega zvezdniškega dvojca prišel do zanesljive zmage