#video NHL: Edmonton Oilers korak bliže finalu

Dnevnik pred 24 dnevi  |  Roman Repnik Roman Repnik

V Dallasu so ponoči hokejisti ekip Edmonton Oilers in Dallas Stars odigrali peto tekmo finala zahodne konference končnice severnoameriške hokejske lige NHL.

S 3:1 so bili boljši oljarji, ki so v seriji na štiri dobljene tekme povedli s 3:2 v zmagah. Najboljši igralec na tekmi je bil Ryan Nugent-Hopkins, ki je dosegel dva zadetka ob moštveni premoči na ledu. Najprej je bil uspešen v prvi tretjini, nato pa je za vodstvo 2:0 zadel še v drugi tretjini. Tretji gol za ekipo Edmonton Oilers pa je dosegel Philip Broberg. Blestej je tudi vratar gostov Stuart Skinner, ki je zaustavil 19 strelov igralcev Dallasa na gol. Philip