Florida le preprečila veliko vrnitev Edmontona in prvič osvojila Stanleyjev pokal

RTV Slovenija pred 4 dnevi  |  T. J.

Hokejisti Floride so prvič v zgodovini prvaki Lige NHL. Na sedmi tekmi finala Stanleyjevega pokala so na domačem ledu z 2:1 premagali Edmonton, ki je že zaostajal v zmagah z 0:3, toda po preobratu izenačil serijo.

Gostitelj so povedli v peti minuti. Le nekaj sekund zatem, ko se jim je iztekel "powerplay", je Carter Verhaeghe izza vrta podal Evanu Rodriguesu na levo stran. Ta je streljal, Verhaghe pa se je postavil pred Stuarta Skinnerja in ploščico za svoj 11. zadetek v letošnji končnici preusmeril za njegov hrbet. Dobri dve minuti pozneje se je zatresla domača mreža. Cody Ceci je z izjemno podajo v protinapad poslal Mattiasa Janmarka, ki je matiral sicer s 23 obrambami