Francozi znova neprepričljivi, po remiju so v skupini D samo drugi

RTV Slovenija pred 6 dnevi  |  S. J.

Nogometaši Francije in Poljske so se v Dortmundu v zadnjem krogu skupine D razšli brez zmagovalca (1:1). Galski petelini skupino D tako končujejo na drugem mestu, na treh tekmah so celo ostali brez zadetka iz igre.

Pri zmagi nad Avstrijo (1:0) jim je namreč pomagal avtogol, proti Nizozemski sta mreži mirovali, tokrat pa so zadetek proti Poljski zadeli z 11-metrovke. Poljaki so imeli prvo resno priložnost v 6. minuti, ko je od daleč streljal Piotr Zielinski, a je bil vratar na pravem mestu. Pet minut pozneje so si dobro priložnost priigrali tudi modri, po desni strani je prodrl Ousmane Dembele, do strela je iz bližine prišel Theo Hernandez, a je žoga po strelu zletela v kot.