Kek: Za številne popolni avtsajderji so opravili izpit

RTV Slovenija pred 6 dnevi  |  iz Kölna Aleš Golob

Matjaž Kek po zgodovinski uvrstitvi v osmino finala EP-ja ni skrival velikega zadovoljstva. Na novinarski konferenci so pohvale deževale z vseh strani. Gareth Southgate pa je bil še bolj na udaru kritik, čeprav je Anglija zasedla prvo mesto v skupini C.

Angleži, ki so na zadnjem EP-ju izgubili v finalu, so imeli tri četrtine igralnega časa žogo v svojih nogah. V drugem polčasu so močno pritisnili, a velike premoči (streli 12:4, v okvir vrat 4:1, koti 6:0) niso kronali z zadetkom. Ko je Clement Turpin v Kölnu zadnjič zapiskal, se je začelo slavje Slovencev na zelenici in na tribunah stadiona, ki bo v prihodnji sezoni gostil tekme druge nemške lige. O drugem mestu je odločalo število rumenih kartonov, saj so bila