Iran po ameriških napadih izvedel povračilne napade na Kuvajt in Bahrajn

RTV Slovenija pred tremi urami  |  G. V.

Iran je sporočil, da je izvedel povračilne napade na ameriško vojaško infrastrukturo v Kuvajtu in Bahrajnu po napadu ZDA na več ciljev na iranskem ozemlju, potem ko je brezpilotni letalnik zadel tanker v Hormuški ožini.

Iran in ZDA so nadaljevali medsebojne napade, medtem ko so drug drugega obtoževali kršitve začasnega sporazuma, ki sta ga obe strani podpisali pred manj kot dvema tednoma in s katerim sta končali štirimesečno vojno. Ameriško osrednje poveljstvo (Centcom) je navedlo, da so zadeli več ciljev po vsem Iranu kot odgovor na "nadaljevanje agresije" proti trgovskemu ladijskemu prometu. "Iran je dobil priložnost, da spoštuje sporazum o prekinitvi ognja, vendar se je

Povezane novice »

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem