Dončić z 29 točkami v drugem polčasu zrežiral veliko vrnitev Dallasa

RTV Slovenija 02.01.2023  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so na začetku tretje četrtine v Houstonu zaostajali že za 18 točk, potem pa jim je uspela velika vrnitev (106:111). Luka Dončić je 29 od 39 točk dosegel v drugem polčasu. To je bila že sedma zaporedna zmaga Mavericksov.

Tokrat 23-letnemu Ljubljančanu ni stekel met izza črte (1/9), vendar je zelo dobro izvajal proste mete (18/22). Na parketu je bil kar 41 minut, zbral je tudi 12 skokov in osem podaj. Na zadnjih šestih tekmah je vedno presegel 32 točk, trikrat je šel tudi čez magično mejo 50 točk. Najdaljši zmagoviti niz po šampionski sezoni Christian Wood in Tim Hardaway (5/11 za tri) sta dosegla po 21 točk. Sedem zaporednih zmag je najdaljši niz Dallasa po sezoni 2010/11, ko so