Preveč napak, da bi presenetili olimpijske prvake

RTV Slovenija 16.01.2023  |  R. K.

Rokometaši Slovenije bodo na SP-ju v nadaljnje tekmovanje odnesli dve točki. Francija je bila premočna (35:31), Slovenija premalo agresivna v obrambi, predvsem pa je olimpijskim prvakom podarila preveč žog, saj je naredila kar 14 tehničnih napak.

Francija je imela od začetka v rokah vse niti igre, v prvem polčasu si je ob osmih slovenskih izgubljenih žogah priigrala pet golov prednosti, a je bilo ob odmoru še vse odprto (16:14). Ker Slovenija tudi v nadaljevanju v obrambi ni bila tako agresivna kot ob podvigu nad Poljaki, zelo je manjkal Borut Mačkovšek, so bili Francozi nenehno na varni razdalji. Nekaj malega upanja je Slovenija dobila le ob izteku 57. minute, ko je najboljši slovenski strelec Aleks Vlah