Kaja Juvan osvojila le tri igre; Nadal izpadel po poškodbi kolka

RTV Slovenija 18.01.2023  |  S. J.

Kaja Juvan je v 2. krogu teniškega turnirja v Melbournu izgubila proti Kazahstanki Jeleni Ribakini s 6:2 in 6:1, dvoboj je trajal manj kot eno uro. Izpadel je tudi branilec naslova Rafael Nadal, ki je moral priznati premoč Mackenziju McDonaldu.

Prvi ključni trenutek se je zgodil v četrti igri, ko je Jeleni Ribakini uspel prvi brejk v dvoboju, s katerim je povedla s 3:1, še drugi odvzem servisa pa ji je uspel v zadnji igri, s katerim je prepričljivo potrdila zmago v uvodnem nizu, ki je trajal 27 minut. Kaji Juvan v nobeni igri na servis 22. nosilke ni osvojila več kot dveh točk. Drugi niz je bil še bolj enostranski. Izid je bil poravnan le pri 1:1, nato Slovenki ni uspelo več osvojiti niti ene igre.