Kranjec šesti, švicarski dvoboj za zmago dobil Meillard

RTV Slovenija 25.01.2023  |  M. L., M. R.

Po torkovem slalomskem spektaklu pod žarometi je bil dan pozneje na progi Planai še moški veleslalom za točke svetovnega pokala. Zmagal je Švicar Loic Meillard, ki je bil najhitrejši že na prvi progi. Žan Kranjec je zasedel šesto mesto.

Meillard je imel po prvi vožnji 64 stotink sekunde prednosti pred rojakom Ginom Caviezelom, na koncu ju je ločilo pet stotink manj. Na tretje mesto se je s 14. povzpel Avstrijec Marco Schwarz (+0,81). Slalomski specialist se je prvič v karieri uvrstil na stopničke tudi v veleslalomu. Žan Kranjec je bil na zadnjem veleslalomu pred februarskim svetovnim prvenstvom v Courchevelu po prvi vožnji peti (+1,65), po slabšem srednjem delu proge je na ledeni podlagi bolje