Dončić prvič združil moči z Irvingom, a zadnji se je smejal Fox

RTV Slovenija 12.02.2023  |  A. G.

Luka Dončić in Kyrie Irving sta na drugi tekmi v Sacramentu prvič skupaj zaigrala v začetni peterki Dallasa. Kralji so se pobrali po petkovem porazu in z izjemno predstavo De'Aarona Foxa premagali Maverickse s 133:128 po podaljšku.

23-letni Ljubljančan je izpustil zadnje štiri tekme zaradi poškodbe desne pete, ki jo je staknil pred devetimi dnevi na domači tekmi proti New Orleansu. Hitro je ujel pravi ritem in prispeval 27 točk, 9 skokov in 5 podaj v 41 minutah. Irving je bil z 28 točkami najboljši strelec Mavericksov, ki so zadeli 20 trojk iz 51 poskusov. Izkazal se je tudi Josh Green s 23 točkami, petkrat je bil natančen izza črte. Fox nasul 26 točk v zadnji četrtini in podaljšku V petek je