Johannes Thingnes Bø prvak še v zasledovanju; Vidmar 26.

RTV Slovenija 12.02.2023  |  Mitja Lisjak

Johannes Thingnes Bø je po šprintu naslov svetovnega prvaka na SP-ju v Oberhofu osvojil še na zasledovanju. Izjemen nastop je uspel Antonu Vidmarju, ki je na koncu zasedel 26. mesto.

V Oberhofu vse po starem ... vsaj kar se tiče moške konkurence. Na zasledovalni tekmi so znova blesteli Norvežani, znova pa je naslov svetovnega prvaka osvojil Johannes Thingnes Bø, ki je pokril prav vse tarče in odbil napad njegovega največjega tekmeca letos, rojaka Sturle Holma Lægreida, ki prav tako niti enkrat ni zavil v kazenski krog, a je na koncu zaostal za 1:11,2. Po šprinterski preizkušnji je za zmagovalcem zaostajal za slabih 40 sekund. Trojno norveško