Senzacija: Mikaela premagana, zlato Kanadčanki, ki je prvič na stopničkah

SiolNET 18.02.2023  |  M. P.

Na šesti ženski tekmi na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Franciji še šesta različna zmagovalka. Mikaelo Shiffrin je premagala Laurence St-Germain. Kanadčanka na tekmah svetovnega pokala še nikoli ni bila na stopničkah. Ana Bucik je bila razočarana nad devetim mestom, še bolj Neja Dvornik nad 21.

Sportal Shiffrinova znova pisala zgodovino, Slovenki pokvarili uvrstitvi v finalu Laurence St-Germain Foto: Reuters Največje presenečenje prvenstva v Franciji predzadnji dan: 28-letna Kanadčanka Laurence St-Germain je osvojila zlato kolajno v najboljši disciplini Mikaele Shiffrin. Pa v svetovnem pokalu še ni bila boljša kot peta, pravzaprav je v letošnjem slalomskem seštevku šele 18. Pred štirimi leti je bila sicer na svetovnem prvenstvu že šesta, tokrat pa s