Olimpija in Celje po začetnih zaostankih do pomembnih zmag

Dnevnik 23.02.2023  |  Dejan Kresnik Dejan Kresnik

Na včerajšnjih tekmah 23. kroga prve slovenske nogometne lige je Celje doma premagalo Bravo z 2:1 (1:1), vodilna Olimpija pa je v Stožicah prav tako z golom razlike ugnala Gorico – bilo je 4:3 (2:1).

Proti Bravu so Celjani dosegli enajsto zmago v letošnji ligi in z drugega mesta vsaj začasno izrinili Maribor, ki bo danes ob 17.30 na zadnji tekmi 23. kroga gostoval v Domžalah. V Celju so že v enajsti minuti povedli Ljubljančani, potem ko je Nemanja Jakšić zadel po strelu z glavo. A gostitelji brez kaznovanega trenerja Romana Pilipčuka so izenačili že pet minut kasneje z golom Aljoša Matka, ki je v sezoni 2019/20 nosil dres Brava in na 34 tekmah dosegel kar 15