Slovenski podmladek v zadnji četrtini pokvaril vtis

RTV Slovenija 27.02.2023  |  T. O.

Slovenski košarkarji so kvalifikacije za svetovno prvenstvo končali z dvema porazoma, ki pa sta s tekmovalnega vidika nepomembna. Po porazu z Estonijo so klonili še pred Izraelom. V Kopru je bilo pred lepo zapolnjenimi tribunami 79:87.

Po spodbudni tretji četrtini (25:13) so Slovenci slabo krenili v zadnjo četrtino in več kot tri minute niso dosegli točke, gostje pa so z delnim izidom 0:10 prevzeli pobudo. Minuto in 49 sekund pred koncem je Žiga Samar pri zaostanku osmih točk zgrešil trojko in Izrael je tekmo varno pripeljal do konca. Slovence je zdelala tudi trebušna viroza (Žiga Samar, Gregor Glas, Aleksej Nikolić, Leon Stergar in Saša Ciani so imeli po vrnitvi iz Estonije trebušne težave),