Kvalifikacije Nemki, najboljša Slovenka Ema Klinec

Zurnal24 28.02.2023  |  STA M. G.

Kvalifikacije za tekmo smučarskih skakalk na veliki skakalnici Nemki Katharini Althuas, ki ima na tem prvenstvu že tri zlate medalje. Najboljša Slovenka Ema Klinec na 5. mestu.

Vse štiri slovenske smučarske skakalke so se prek današnjih kvalifikacij uvrstile na sredino tekmo na veliki skakalnici na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici. Med njimi je bila najboljša Ema Klinec (108,4 točke/122,0 metra) na petem mestu. Nika Križnar (98,0/119,5 m) je zasedla 13., Maja Vtič (73,1/110,5 m) 31., Nika Prevc (69,6/103,5 m) pa 36. mesto. "Danes sem imela že na treningu dobre skoke. V kvalifikacijah mi je uspel dober telemark, tako da