Tina Šutej v Istanbulu osvojila srebro na dvoranskem EP

Dnevnik 04.03.2023  |  STA STA

Najboljša slovenska atletinja zadnjega obdobja Tina Šutej (Kladivar Celje) je na 37. dvoranskem evropskem prvenstvu v Istanbulu osvojila srebrno medaljo v skoku s palico s 4,75 m.

Zmagala je Finka Wilmo Murto, evropska prvakinja na prostem je skočila državni rekord 4,80 m, tretja je bila Čehinja Amalie Švabikova (4,70 m). Štiriintridesetletnica Tina Šutej, ki je v Ostravi na Češkem 2. februarja letos s 4,82 metra izboljšala svoj slovenski dvoranski in tudi absolutni rekord, je pred dvema letoma na dvoranskem EP v poljskem Torunu prav tako zasedla drugo mesto za njeno tedaj prvo veliko člansko odličje. Murto je Tini Šutej preprečila, da bi