Dva prvoligaša žrtvi osmine finala, po Taboru izpadel še Bravo

SiolNET 07.03.2023  |  R. P., M. P., Pe. M., STA

Znani so vsi četrtfinalisti pokala Slovenije. Največja favorita za lovoriko, Olimpija in Maribor, sta bila uspešna v sredo. Ljubljančani so s 3:1 v gosteh izločili Nafto, Mariborčani pa s 4:0 velenjski Rudar. Do napredovanja sta v sredo prišla še vodilna ekipa 2. SNL Rogaška, ki je z 1:0 izločila prvoligaša Tabor, in Aluminij, ki je s 4:2 premagal Fužinar. Že v torek so napredovali Primorje, Koper in Celje. Zadnji četrtfinalist je drugoligaš Bistrica, ki je v četrtek z 1:0 izločila Bravo.

Pokal Slovenije, 1/16 finala Olimpija je vlogo favorita upravičila na severovzhodnem delu Slovenije. Na gostovanju pri Nafti je zmagala s 3:1 in ohranila upanje na dvojno krono (zadnjo je za Olimpijo osvojil Igor Bišćan v sezoni 2017/18). Mreža gostiteljev se je zatresla že v tretji minuti, ko je bil natančen Mustafa Nukić. Ta je v 34. minuti zvišal na 2:0, rezultat prvega polčasa pa je v 42. minuti postavil Aldair, ki je še zvišal ljubljansko vodstvo. Domači so v