Irving s 17 točkami v zadnji četrtini nagnil tehtnico na stran Dallasa

RTV Slovenija 07.03.2023  |  Tilen Jamnik

Dallas je serijo šestih tekem na domačem parketu zaključil z zmago nad Utahom (120:116). Junak uspeha je bil Kyrie Irving, ki je prispeval 33 točk, blestel pa je v zadnji četrtini. Luka Dončić jih je dodal 29.

Tretjič na štirih tekmah te sezone so Mavsi premagali moštvo iz Salt Lake Cityja in bodo prvič po 2015/16 proti njim dobili serijo medsebojnih obračunov v eni sezoni. Niz domačih dvobojev so tako končali polovično uspešni. Irving je najboljši strelec lige v zadnji četrtini, proti Utahu pa je bil še posebej razigran, saj je v zadnjih 12 minutah prispeval kar 17 od svojih 33 točk. Obenem je zadeval v ključnih trenutkih in Dallasu dobri dve minuti pred koncem