Izvrstno: Lanišek zaostal le za Kubackim

24ur 16.03.2023

Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek je vnovič navdušil na tekmi svetovnega pokala v okviru norveške turneje v olimpijskem Lillehammerju. V spremenljivih vetrovnih razmerah je izvlekel največ in na koncu zaostal le za poljskim predstavnikom Dawidom Kubackim. Omenjenemu dvojcu se je na zmagovalnem odru pridružil še vodilni po prvi seriji, Avstrijec Daniel Tschofenig.

Anže Lanišek je bil po prvi seriji drugi za Danielom Tschofenigom, v finalni seriji pa je moral ob vse močnejšem vetru dolgo čakati na drugi nastop. Ko je le dobil zeleno luč, je skočil 136 m in si z drugim mestom zagotovil 13. stopničke v sezoni in skupno 26. v karieri. Timi Zajc (237,3) se po sredinih kvalifikacijah in tretjem mestu tokrat ni najbolje znašel. Zasedel je 13. mesto, potem ko je bil po prvem skoku 15. Rok Masle (219,7) je v finalu skočil nekoliko