Bankirkam ni uspelo, Madžarke premočne

SiolNET 17.03.2023  |  Sportal, STA

Odbojkarice Nova KBM Branik so se po osvojenem sobotnem pokalu Slovenije, za katerega so premagale Calcit Volley, danes borile za novo lovoriko. V finalu srednjeevropske lige v Kamniku so se spopadle z madžarsko zasedbo Switelsky Bekescsaba in izgubile z 0:3 v nizih.

Sportal Mariborčanke do že 19. pokalne lovorike #foto Mariborčanke so v polfinalu tekmovanje izločile Kamničanke, madžarska ekipa pa Mladost. Mariborčanke so bile do zdaj štirikrat srednjeevropske prvakinje, zadnjič v sezoni 2014/15, Switelsky Bekescsaba pa je pokal v tem tekmovanju dvignil že v sezoni 2017/18, danes pa osvojil svoj drugi naslov. Mariborčanke so v finale vstopile v vlogi favoritk, a se je ekipa z Madžarske pokazala za tršega tekmeca. V dveh nizih